SON DAKİKA

Hani Kahraman dı ?

Bu haber 02 Mayıs 2018 - 20:52 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

Kahraman kazan Belediye başkanı Lokman Ertürk’ün 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu’na verdiği ifade de itiraf etmek zorunda kaldıklarına göre,15 Temmuz gecesinden sonra her yerde ve ekranlarda Kazan’ı nasıl kurtardığını anlatırken aslında Kahraman Kazan’da değilmiş.

İşte Ertürk’ün kahramanlığını (!) ortaya çıkaran, 15 Aralık 2016 tarihli tutanaktaki o ifadeler:

“AYKUT ERDOĞDU (İstanbul) – Bak, ne güzel işte, böyle aydınlatırız. Vallahi, tebrik ediyorum.
Bir de son şunu söyleyeyim Başkan: Sayın Başkan çok anlattı ama benim kafam karıştı çünkü Mehmet Bey o gece orada olmadığınızı söyledi. Ben ilk geldiğimde “Başkan hemen oraya gitmiş.” falan şeklinde bir şey çıktı, biraz kafam karıştı Başkanım, onu söyleyeyim.

MEHMET ERDOĞAN (Muğla) – Dönüş yolculuğunu bir aydınlatırsak. Orada tam olarak dönüş nasıl bir güzergâhta oldu, ne zaman oldu? Tam geliş saatiniz neydi? Hangi güzergâhı kullanarak geldiniz?

KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK – Biz Gölbaşı tarafından geldik, Konya yolundan geldik. İşte, gece saatlerinde çıktık, Antalya’dan Ankara’ya en hızlı bir şekilde kaç saatte… Bize bir tane araç tahsis ettiler ve orada benimle beraber bunlara tanık olan, şahit olan birçok isim, Ankara’dan arkadaş, hatta, Emniyet ve diğer güvenlik teşkilatlarına yakın, onlarla beraber olan arkadaşlarımız…

MEHMET ERDOĞAN (Muğla) – Kiminle geldiniz, yalnız mı geldiniz?

KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK –  Yalnız gelmedim, iki arabada sekiz kişiydik. Yani, orada da zaten… KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK – İsimlerini söyleyeyim mi?

MEHMET ERDOĞAN (Muğla) – Söyle.

KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK – Ali İhsan Sarıkoca, BİMER kurucusu, Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı yapmış, şu anda müşavir. Orada Yusuf Sezgin diye bir arkadaşımız -bizim cenah çok iyi tanır- onun çocukları. Yine, Yusuf Karahan…

AYKUT ERDOĞDU (İstanbul) – Yusuf Sezgin ne iş yapıyor?

KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK – Yusuf Sezgin resmî bir kurumda değil, Ankara’da…

BAŞKAN – Neyse, hatırladıklarınızı söyleyin.

AYKUT ERDOĞDU (İstanbul) – Herkes tanır deyince merak ettim yani yazar mıdır, düşünür müdür, kanaat önderi midir?

KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK – Herkes tanır derken, bizim cenah tanır derken teşkilatla iç içe olan bir arkadaşımız olduğu için söyledim.

AYKUT ERDOĞDU (İstanbul) – Yusuf Sezgin sizin partiden olarak yakın arkadaşınız herhâlde.

KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK – Yani, biraz daha bize yakındır. İş adamı demeyeyim de…

AYKUT ERDOĞDU (İstanbul) – Siz tanıyor musunuz?

HÜSEYİN KOCABIYIK (İzmir) – Hayır, tanımıyorum ama bana bir dakika müsaade eder misiniz, belki otuz saniye?
Şimdi, ben Lokman Başkanın o gece şeyde olmadığını yeni öğrendim ama şöyle bir şeye tanık oldum: Süleyman Soylu’yla beraberdik biz o gece. Sayısız defalar telefon muhaveresi oldu arasında ve Süleyman Soylu tüm yapılmasını istediği şeyleri Lokman Bey’e söyledi, ondan sonra da zaten şeyi sürekli izliyoruz.

BAŞKAN – Telefonla ona söylüyor.

HÜSEYİN KOCABIYIK (İzmir) – Lokman Bey’e söylüyordu. Gelişmeler peyderpey cereyan ediyordu yani ona tanık oldum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.